به پایگاه اطلاع رسانی موسسه زبان و فرهنگ شناسی خوش آمدید.
يکشنبه ٠٤ آبان
مسيرجاري: صفحه اصلی > اطلاعیه ها 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست ریاست مجتمع با اعضای تشکل نهج البلاغه

برگزاری نشست صمیمانه با اعضای انجمن نهج البلاغه الاسوه در مجتمع آموزش عالی زبان، ادبیات وفرهنگ شناسی

 

بسم الله الرحمن الرحیم

نشست انجمن نهج البلاغه

درباره توجهى كه بايد به نهج البلاغه پيدا كنيم، مى خواهم هشدار بدهم: ما اين توجه را امروز كم داريم، مثل اين كه نمى دانيم چه گنجينه معرفت بى پايانى در اين كتاب وجود دارد، يا هنوز براى مردم ما -حتى محققين- اهميت دستيابى به منبع عظيم اين كتاب بى نظير، به طور كامل كشف نشده است.     

(بيانات مقام معظم رهبرى در كنگره پنجم نهج البلاغه ، 1364)

اگر بخواهيم خودمان و جامعه اى را كه شايسته ى انسان است بسازيم و به اخلاق و خصال و عقايد نيكو و نشاط و اميد و آينده نگرى و خودسازى شخصى دست يابيم و به وظايف و تكاليفمان عمل كنيم و جامعه اى سراپا عقل و حق داشته باشيم و با اميد و جهاد و تلاش و پيروزى و موفقيت و بر مبناى يك فلسفه ى عالمانه و درست حركت كنيم، مى بايست همه‌ى اين درسها را از نهج البلاغه بياموزيم. (بیانات مقام معظم رهبری سال 1365)

بی‌تردید نهج‌البلاغه، جامع‌ترین کتاب پس از قرآن است که می‌تواند راهنمای انسان در تمام ابعاد زندگی به شمار آید و هدایت بشر را در عرصه‌های گوناگون عهده‌دار شود. درهمین راستا مجتمع آموزش عالی زبان، ادبیات و فرهنگ شناسی برآن شدیم تا کاری درخور وشایسته این کتاب ارزشمند برای طلاب مجتمع انجام دهیم پس از تفحص متوجه شدیم جمعی از طلاب شبه قاره ازمدت ها قبل به برگزاری جلسات مستمری درقالب یک تشکل و انجمن فرهنگی اقدام نموده اند ازاین رو ازاین گروه دعوت شد تا درنشستی برنامه های خود را برای ما تشریح کرده با این هدف که بتوانیم یک تشکل فراملیتی درباره نهج البلاغه درمجتمع وبرای طلاب راه اندازی کنیم.

به حول و قوه الهی روز یکشنبه 22 تیر1399 با حضور ریاست محترم مجتمع و استاد عشایری مدیرمحترم مدرسه عالی ادبیات معاونین محترم پژوهش و فرهنگی نشستی با اعضای محترم تشکل نهج البلاغه برگزار گردید. دراین دیدار که حدود 2 ساعت به طول انجامید

نخست حجت الاسلام والمسلمین دکتر عشایری مدیرمحترم مدرسه عالی ادبیات گزارشی ازنحوه شکل گیری و فعالیت این انجمن ارائه نمودند و اشاره کردند که برای نخستین بار درمجتمع امام خمینی ره  زمانی جلسات شاگردان ایشان شکل گرفت که بنا به توصیه های این طلاب تصمیم گرفتند گردهم آیند و با این دغدغه که بتوانند گامی درراستای این کتاب شریف برداشته و دینی که نسبت به مولی الموحدین امیرالمومنین علی علیه السلام برگردن دارند، را به نحوی ادا کنند.

پس از گزارش استاد عشایری دونفر از اعضا، گزارشی از برنامه های خود ارائه نمودند، این گروه به صورت هفتگی متن نهج البلاغه را با یکدیگر مرور نموده و ازآن بهره مند می شوند و طی این سال ها ازاین کتاب شریف و در رساندن محتوای عمیق آن به جامعه خود درایام تبلیغ بهره خوبی برده اند.

سپس ریاست محترم مجتمع زبان و فرهنگ حجت الاسلام والمسلمین دکتر ساجد مطالب ارزنده ای را  درباره جایگاه ارزشمند مولی الموحدین امیرالمومنین علی علیه السلام و این کلمات نورانی نهج البلاغه بیان کرده و اهتمام و اهمیت این کار اعضا را ستودند و اعلام نمودند هم ریاست مجتمع و همه معاونین موظیف می دانیم خود را برای استعلای این کلمات نورانی و این کتاب ارزشمند خود را وقف کنیم.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


١٢:١٩ - شنبه ٢١ تير ١٣٩٩    /    شماره : ١١٢٨٣٩    /    تعداد نمایش : ٢٢٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: