به پایگاه اطلاع رسانی موسسه زبان و فرهنگ شناسی خوش آمدید.
سه شنبه ٠٦ خرداد
مسيرجاري: صفحه اصلی > اطلاعیه ها 
فرا رسیدن عید سعید فطر مبارک
عید سعید فطر
      عید، روزی است که خداوند برای جوایز رحمانی اش و انعام رحیمی خویش از میان روزها برگزید، روزی که بندگان بعد از یک ماه اعتراف به بندگی و طلب آمرزش و عرض نیاز و تمنا، فراتر از ظن و گمانشان اعطا می کند. فطر، عید اولیاء الله و روزه دارانی است که گوی سبقت را از دیگران ربوده اند و در این روز فرا خوانده شوند تا جوایز و هدایان را دریافت کنند. از امام صادق(ع) نقل شده است که فرمود: «إِذَا كَانَ‏ صَبِيحَةُ يَوْمِ‏ الْفِطْرِ نَادَى مُنَادٍ اغْدُوا إِلَى جَوَائِزِكُمْ؛ زمانی که صبح روز عید فطر می شود منادی [از آسمان] ندا می کند، صبح زود به دنبال گرفتن جوایزتان باشید.
ادامه
بی‌گمان ویروس صهیونیسم دیری نمیپاید و با همت و ایمان و غیرت جوانان، از این منطقه ریشه‌کن و ازاله خواهد شد.
سخنرانی تلوزیونی رهبر انقلاب به مناسبت روز جهانی قدس
     حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز (جمعه) در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس با اشاره به گشوده شدن فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و ظهور جبهه‌ی مقاومت و تغییر موازنه‌ی قدرت به نفع مبارزان، هفت توصیه‌ی مهم را درخصوص ادامه‌ی جهاد بزرگ و مقدس کنونی بیان و تأکید کردند: اصلی‌ترین توصیه، تداوم مبارزه و گسترش عرصه‌ی جهاد در همه‌ی سرزمین‌های فلسطینی است و بی‌گمان ویروس صهیونیسم دیری نمیپاید و با همت و ایمان و غیرت جوانان، از این منطقه ریشه‌کن و ازاله خواهد شد.
ادامه
آخرین جمعه ماه مبارک رمضان روز قدس شریف
روز قدس
     به مناسبت روز جهانی قدس رهبر معظم انقلاب اسلامی روز جمعه ساعت 12 خطاب به امت اسلام سخنرانی خواهند کرد. این سخنرانی از شبکه خبر و دیگر شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی به‌طور مستقیم پخش خواهد شد.
ادامه
برنامه وبینارهای مجتمع آموزش عالی زبان، ادبیات و فرهنگ شناسی برای روز جهانی قدس
برگزاری وبینار آنلاین به مناسبت روز جهانی قدس
     مجتمع آموزش عالی زبان، ادبیات وفرهنگ شناسی به مناسبت فرارسیدن روزجهانی قدس وبینارهای آنلاین به زبان های مختلف برگزار می کند
ادامه
انتصاب مدیران مدارس عالی در مجتمع زبان، ادبیات و فرهنگ شناسی
مدیران مدارس عالی در مجتمع زبان، ادبیات و فرهنگ شناسی منصوب شدند
     مدیران مدارس عالی زبان و فرهنگ ملل، زبان و ادبیات عربی و فارسی و مطالعات فرهنگی در مجتمع زبان، ادبیات و فرهنگ شناسی تعیین گردیدند.
ادامه
نشست علمی به زبان عربی در فضای مجازی
نشست علمی به زبان عربی در فضای مجازی با محوریت تاسی به اخلاق علوی در دوره شروع پاندومی کرونا
     نشست علمی به زبان عربی در فضای مجازی با محوریت تاسی به اخلاق علوی در دوره شروع پاندومی کرونا
ادامه
برگزاری نشست علمی مجازی
تاثیر کرونا بر فرهنگ رمضان و تمدن جهانی
     ‏نشست علمی مجازی با عنوان: "تاثیر کرونا بر فرهنگ رمضان و تمدن جهانی" "Online Scientific Conference with the topic of the Effects of Corona on the Ramadan Culture and the Global Civilization. "
ادامه
میلاد با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام مبارک
ویژه نامه کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی علیه السلام
      امام دوم شیعیان واولین فرزند امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) بنا بر مشهور در پانزدهم رمضان سال سوم هجری در مدینه به دنیا آمد. پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله به دستور خداوند، ایشان را حسن نام نهاد و گوسفندی قربانی کرد و موی سر آن نورسیده را تراشید و به اندازه وزن آن، نقره صدقه داد. آن حضرت در ۳۷ سالگی به امامت و خلافت رسید و در سال ۴۱ه‍.ق. مجبور به صلح با معاویه شد. دوره حکومت آن حضرت شش ماه و سه روز طول کشید. امام حسن پس از صلح، به مدینه رفت و ده سال تا هنگام شهادت در مدینه بود.
ادامه

2 3 4 5 6 7 صفحه بعدی >>