به پایگاه اطلاع رسانی موسسه زبان و فرهنگ شناسی خوش آمدید.
سه شنبه ٠٦ خرداد
مسيرجاري: صفحه اصلی > جرعه ای از زلال اخلاق 
جرعه اي از زلال اخلاق
 • عید سعید فطر
  عید، روزی است که خداوند برای جوایز رحمانی اش و انعام رحیمی خویش از میان روزها برگزید، روزی که بندگان بعد از یک ماه اعتراف به بندگی و طلب آمرزش و عرض نیاز و تمنا، فراتر از ظن و گمانشان اعطا می کند. فطر، عید اولیاء الله و روزه دارانی است که گوی سبقت را از دیگران ربوده اند و در این روز فرا خوانده شوند تا جوایز و هدایان را دریافت کنند. از امام صادق(ع) نقل شده است که فرمود: «إِذَا كَانَ‏ صَبِيحَةُ يَوْمِ‏ الْفِطْرِ نَادَى مُنَادٍ اغْدُوا إِلَى جَوَائِزِكُمْ؛ زمانی که صبح روز عید فطر می شود منادی [از آسمان] ندا می کند، صبح زود به دنبال گرفتن جوایزتان باشید.

 • سخنرانی تلوزیونی رهبر انقلاب به مناسبت روز جهانی قدس
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز (جمعه) در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس با اشاره به گشوده شدن فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و ظهور جبهه‌ی مقاومت و تغییر موازنه‌ی قدرت به نفع مبارزان، هفت توصیه‌ی مهم را درخصوص ادامه‌ی جهاد بزرگ و مقدس کنونی بیان و تأکید کردند: اصلی‌ترین توصیه، تداوم مبارزه و گسترش عرصه‌ی جهاد در همه‌ی سرزمین‌های فلسطینی است و بی‌گمان ویروس صهیونیسم دیری نمیپاید و با همت و ایمان و غیرت جوانان، از این منطقه ریشه‌کن و ازاله خواهد شد.

 • روز قدس
  به مناسبت روز جهانی قدس رهبر معظم انقلاب اسلامی روز جمعه ساعت 12 خطاب به امت اسلام سخنرانی خواهند کرد. این سخنرانی از شبکه خبر و دیگر شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی به‌طور مستقیم پخش خواهد شد.

 • مدیران مدارس عالی در مجتمع زبان، ادبیات و فرهنگ شناسی منصوب شدند
  مدیران مدارس عالی زبان و فرهنگ ملل، زبان و ادبیات عربی و فارسی و مطالعات فرهنگی در مجتمع زبان، ادبیات و فرهنگ شناسی تعیین گردیدند.

 • بیست و یکم رمضان شهادت امام علی علیه السلام
  «فُزْتُ وَ رَبِّ الْکعْبَهَ»؛ سخن امیرمؤمنان علی(ع) به هنگام شهادت، از این حقیقت سرچشمه گرفته است که «آن حضرت در جنگ احد، تا سرحد شهادت جنگید و بدنش شصت زخم برداشت، ولی با دیدن بدن های گلگون حضرت حمزه(ع) و دیگر شهیدان احد، ناگهان عشق و شوری در وجودش پدیدار شد

آیت الله مجتبی تهرانی (ره) آیت الله جوادی آملی حسن زاده آملی شهید مطهری (ره) آیت الله مجتهدی تهرانی (ره) علامه طباطبائی (ره)
امام خمینی (ره) آیت الله میانجی (ره) آیت الله حق شناس (ره) آیت الله سید علی قاضی (ره) آیت الله بهجت (ره) آیت الله بهاالدینی (ره)

آرشيو سخنان اساتيد اخلاق: